جرثقیل های دیگر

از دیگر جرثقیل ها میتوان به جرثقیل های زیر اشاره کرد البته انواع بسیار زیادی از جرثقیل ها وجود دارند که ما به مهمترین های آنها اشاره می کنیم.

 

جرثقيل‌بازويي‌  (Jib Crane)

نوعي‌جرثقيل‌ثابت‌يا گردان‌است‌كه‌داراي‌بازويي‌افقي‌يا مايل‌بوده‌و كابل‌نگهدارنده‌بار به‌وسيله‌بازوي‌مزبور نگهداري‌مي‌شود. در اين‌دستگاه‌موقعيت‌قلاب‌بار نسبت‌به‌محور دوران‌جرثقيل‌توسط‌طول‌و شيب‌بازو تعيين‌مي‌گردد و در بعضي‌موارد كه‌بازوي‌جرثقيل‌افقي‌است‌ممكن‌است‌بار توسط‌اطاقك‌متحركي‌  (Trollex)  جابجا شود. ‌وسيله‌بازوي‌مزبور نگهداري‌مي‌شود. دراين‌دستگاه‌موقعيت‌قلاب‌بار نسبت‌به‌محور دوران‌جرثقيل‌توسط‌طول‌و شيب‌بازو تعيين‌مي‌گردد و در بعضي‌موارد كه‌بازوي‌جرثقيل‌افقي‌است‌ممكن‌است‌بار توسط‌اطاقك‌متحركي‌  (Trollex)  جابجا شود.

جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی

جرثقيل‌متحرك‌موتوري‌  (Locomotive Crane)  نوعي‌جرثقيل‌است‌كه‌بر روي‌وسيله‌نقليه‌موتوري‌سوار شده‌است‌.و قابلیت جابجا شدن در محل های مختلف را داراست. این وسایل عمدتاً برای صنعت ریلی و ریل گذاری استفاده می شوند.

Locomotive Crane

Locomotive Crane

جرثقیل موبایل

این جرثقیل ها همانطور که از نامشان مشخص است به صورت سیار مورد استفاده قرار گرفته و تقریباً در هر مکانی می توان از آن استفاده کرد این نوع از جرثقیل ها مجهز به موتور دیزلی برای جابجایی ماشین و جرثقیل هیدرولیکی برای انتقال بارها می باشند.

mobile crane

mobile crane

جرثقيل‌متحرك‌زميني‌  (Portable floor Hoist)

نوعي‌جرثقيل‌است‌كه‌روي‌چرخ‌سوار بوده‌وروي‌زمين‌حركت‌مي‌كند.

Portable floor Hoist

Portable floor Hoist

جرثقيل‎الكتريكي (Electric hoist)

جرثقيل‌ثابت‌يا متحركي‌است‌كه‌استوانه‌حامل‌كابل‌يا زنجير توسط‌موتورالكتريكي‌به‎حركت‌درآيد و بار را بالاوپايين‌ببرد. اين‎بالابر ممكن‌است‌مستقلاً كاركرده‌يا به‌عنوان‌بالابر فرعي‌براي‌دستگاه‌بالابر ديگر مورد استفاده‌قرار گيرد.‎حركت‌درآيد و بار را بالاوپايين‌ببرد. اين‎بالابر ممكن‌است‌مستقلاً كاركرده‌يا به‌عنوان‌بالابر فرعي‌براي‌دستگاه‌بالابر ديگر مورد استفاده‌قرار گيرد.

Electric hoist

Electric hoist

جرثقيل‌بادي‌  (Penumatic Hoist)

جرثقيلي‌است‌شبيه‌بالابربندكه‌نيروي‌محرك‌آن‌هواي‌فشرده‌مي‌باشد.

Penumatic Hoist

Penumatic Hoist

جرثقيل‌زنجيري‌  (Chain Hoist)

جرثقيل‌ثابت‌يا متحركي‌است‌كه‌با دست‌به كار مي‌افتد و شامل‌يك‌يا چند چرخ‌زنجيري‌مي‌باشد.‌مي‌باشد.

جرثقیل دستی زنجیری

جرثقیل دستی زنجیری

 

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جرثقیل های دیگر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *